Zrinjski savladao Velež

Fudbaleri Zrinjskog slavili su protiv Veleža u velikom mostarskom derbiju odigranom u okviru 26. kola Wwin lige BiH (1:0).

Ovaj meč je odigran na stadionu Pod Bijelim brijegom bez prisustva gostujućih navijača zbog sigurnosne situacije. Meč je bio visokog rizika, a riješio ga je Mario Ćuže pogotkom u 9. minuti.

Toni Šunjić je glavom spustio loptu do Ćužea koji je iz neposredne blizine poslao u mrežu.

Velež je na najbolju šansu u prvom dijelu čekao do 42. minute kada je Đorđi Gulijašvili (Giorgi Guliashvili) pogodio stativu iz slobodnog udarca s dvadesetak metara.

Zrinjskom je pripalo i otvaranje drugog dijela. Prvo je u 47. Matija Malekinušić upropastio sjajnu akciju, a samo minut kasnije Ante Hrkač izbacuje loptu ispred svog gola nakon što je Tomislav Kiš šutirao.

Velež je u 69. minuti ponovo pogodio okvir gola. Haskić je ostavio loptu Haliloviću koji pogađa stativu. prenosi Avaz

Lajkajte nas na Facebooku?

Minut kasnije je Zrinjski imao dva zicera, ali golman Hadžikić je odbranio pokušaje Malekinušića i Kiša.

Zrinjski je nastavio potjeru za Borcem, drugi je s 55 bodova, ima sedam manje od Banjalučana. Velež je ostao na 3. poziciji s 43 osvojena boda.